Лікарі назвали 5 популярних звичок, які заважають спати
Лікарі назвали 5 популярних звичок, які заважають спати

Лікарі назвали 5 популярних звичок, які заважають спати

Недосипання може призвести до набору ваги, проблем з серцем і навіть депресії. Міністерство охорони здоров’я на своєму сайті розповідає, скільки часу треба спати дітям і дорослим і як покращити сон.

Скільки годин треба спати дітям та дорослим

Cон – основна складова здорового життя. Дорослі мають регулярно cпати 7 або більше годин на добу. Декому, зокрема молодим людям та людям із хронічними захворюваннями, необхідно навіть більше – 9 годин сну на добу. Лише невеликій кількості людей достатньо спати менше ніж 6 годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами.

Не розмовляйте по телефону перед сном

Навіть недовга розмова погіршує якість сну та заважає організму зануритися у фазу глибокого сну, під час якого відновлюється енергія та переробляється інформація, отримана за день.

Провітрюйте кімнату

Духота та сперте повітря порушують фазу швидкого сну і роблять сон неспокійним. Оптимальна температура в кімнаті – 19-20 градусів. Перед сном температура тіла знижується, а гаряче повітря в кімнаті діє, навпаки, як стимулятор: змушує серце битися частіше і заважає спати.

Відмовтеся від вечері перед сном

Після щільної вечері організму доведеться довго перетравлювати їжу, що потурбує сон, тому рекомендується їсти не пізніше ніж за 3 години до сну. Якщо ви відчуваєте сильний голод, замініть повноцінний прийом їжі легким перекушуванням.

Відкладіть гаджети за годину до сну

Звичка погортати стрічку Instagram увечері збуджує нервову систему, а випромінювання блакитного спектру від смартфонів знижує вироблення мелатоніну – гормону, що полегшує засинання. Мозок сприймає свічення екрану як світло. Відмова від гаджетів сприяє повноцінному та здоровому сну.

Не пийте кави та чаю на ніч

Здавалося б, чашка гарячого чаю ввечері здатна заспокоїти та допомогти швидше заснути, але це не так. Чай приводить мозок і нервову систему в стан збудження, сон стає не таким міцним – і людина страждає від безсоння. Якщо ви не можете відмовитися від вечірнього чаювання, замініть чорний та зелений чай трав’яними чаями з ромашкою, мелісою, іван-чаєм або м’ятою. Вони мають лікувальні властивості і допомагають організму розслабитися.

Источник материала
InternetUA Оригинальная версия
Поделиться сюжетом