Споживачі газу матимуть борги перед «Нафтогазом»: про що йде мова
Споживачі газу матимуть борги перед «Нафтогазом»: про що йде мова

Споживачі газу матимуть борги перед «Нафтогазом»: про що йде мова

Постачальники мали передбачити свою нездатність продовжувати постачання газу і завчасно повідомити про це всіх споживачів
фото з відкритих джерел

Тисячі споживачів будуть винні «Нафтогазу»

У червні більше 1,3 млн споживачів газу були «заднім числом» переведені до нового постачальника – «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» . Про це повідомили в «Нафтогаз України» у Facebook.

5 липня компанія отримала інформацію про те, що Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ) переніс усі відбори газу побутових споживачів «КиївГазЕнерджи», ТОВ «ЛУБНИГАЗ-ТРЕЙДИНГ», ТОВ «ГАЗ РЕСУРС КОМПАНІ», ТОВ «Тернопільміськгаз», ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ» і ТОВ «Черкасигаз Збут», починаючи з травня, на «Нафтогаз України».

«Це вже друге подібне рішення ОГТСУ за останній місяць, яке ухвалено заднім числом без нашого відома та погодження», – повідомили в компанії.

За інформацією пресслужби, у червні 1,3 млн клієнтів, які раніше отримували газ від зазначених постачальників були переведені на постачальника «останньої надії» (ПОН), функцію якого виконує «Нафтогаз України».

Таким чином, споживачі вже заплатили гроші попередньому постачальнику, а отже, матимуть борг перед новим – «Нафтогаз України».

«Ми розуміємо, що клієнти цих компаній проводили розрахунок за попередній період з вищезгаданими компаніями, проте з огляду на рішення ОГТСУ поставку газу за травень та червень 2022 року здійснював «Нафтогаз», – повідомили в компанії.

У «Нафтогазі» зазначили, що, згідно з постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року №2496, попередні постачальники мали передбачити свою нездатність продовжувати постачання природного газу і завчасно (не пізніше ніж через три робочі дні після дня, коли стало відомо про відповідні обставини) повідомити про це всіх споживачів.

Нагадаємо, «Нафтогаз» підготував новий позов проти «Газпрому».

Раніше «Нафтогаз» повідомив, на скільки впаде транзит газу через війну.

Також комунальні тарифи для киян зросли: у платіжках з'явилася ще одна графа.

Кабінет міністрів зафіксував ціну на газ для теплових елеткроцентралей та інших виробників тепла. Вони отримуватимуть його за ціною 7400 гривень за тисячу кубометрів.

Источник материала
ГЛАВКОМ Оригинальная версия
Поделиться сюжетом